Skip to main content
Cem Sorguç

Cem Sorguç

Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünü tamamlayan Sorguç 2002 yılından beri kurucusu olduğu CM Mimarlık dâhilinde aktif olarak mimarlık yapmakta.

2013 yılından beri devam etmekte olduğu Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesindeki öğretim görevliliğinin yanı sıra Bilgi Üniversitesi, İTÜ (İstanbul Teknik Üniversitesi) Mimarlık Bölümleri ile AURAistanbul (Architectural Urbanizm Reserch Academy) bünyesinde lisans ve lisansüstü proje yürütücülüğü yaptı.

2016 yılında İstanbul Modern’de “Geç Olmadan Eve Dön” sergisinin küratörlüğü, 2012 yılında Depo Galeri’de “Uzayda Bir Elektrik Hâsıl Oldu” 1960’larda Müzikli Türkiye sergisinin sergi tasarımı ve katkısında bulundu.

İz Tv için Gazhaneler” üzerine bir belgeselin hazırlanıp sunulması ile gene aynı kanalda “Geçmişten Günümüze Yatak” belgeseline katkı sağladı.

Dj’lik, gazetelerde ve dergilerde (Express, 1+1, Post-Express, Genç, Roll, İskenderiye Yazıları, Radikal Gazetesi, İstanbul Art News (IAN), XXI, Betonart, Beyond, vs. ) müzik, şehir, mekân, mimarlık gibi konularda süreli ve kesintili yazılar yazdı ve zaman zaman yazmaya devam etmekte.

27 yıldır Açık Radyo bünyesinde muhtelif radyo programları yaptı ve yapmaya devam ediyor. 2022 yılında başladığı Hey! Beyoğlu podcast yayınları ile İstanbul, Beyoğlu ve Galata merkezinde şehir, tarih, yapılar ve mimarlar üzerine programlar yapmakta.

Selda Özgün

Selda Özgün

1996 yılında doğdu. 2014 yılında Kastamonu Göl Anadolu Öğretmen Lisesi’ni, 2020 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’ni bitirdi. 2020 yılında başladığı mimarlık kariyerine 2021 yılından beri CM Mimarlık’ta devam etmektedir.

Zeynep Güçlü

Zeynep Güçlü

İstanbul Teknik Üniversitesi mimarlık fakültesinden 2018’de mezun oldu. 2016 yılını Auburn Universitesin’de exchange öğrencisi olarak geçirdi. 2018-2021 Politecnico di Milano da Mimari ve Kentsel Tasarım üzerine Master eğitimini tamamladı. 2021 yılından bu yana CM Mimarlık’ta çalışmaktadır.

Yahşi Eda Vatan

Yahşi Eda Vatan

1997 yılında İstanbul’da doğdu.  Newcastle Üniversitesi Mimarlık, Planlama ve Peyzaj okulu Mimarlık bölümünden mezun oldu. 2022 yılı itibariyle CM Mimarlık’ta çalışmaya başladı.

Nida Kıymacı

Nida Kıymacı

1997 yılında Hatay’da doğdu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık bölümünden mezun oldu. Mimarlık kariyerine 2022 yılında CM Mimarlık’ta başladı.

Bengisu Nergiz

Bengisu Nergiz

1991 yılında İstanbul’da doğdu. Galileo Galilei İtalyan Lisesinden sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünde eğitimini tamamladı. Lisans eğitiminin bir bölümünde Politecnico di Milano’da eğitim gördü. 2016’da başladığı mimarlık kariyerine 2022 yılından itibaren CM Mimarlık’ta devam etmektedir.

İzel Turgut

İzel Turgut

Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım fakültesinden mezun oldu. 2022 yılı itibariyle CM Mimarlık bünyesinde çalışmaya başladı.

İnci Biçen

İnci Biçen

1985 yılında Zonguldak’ta doğdu. 2007 yılında Marmara Üniversitesi tekstil bölümünü bitirdi. 2011 yılından beri CM Mimarlık bünyesinde çalışmaktadır.

Melih Birlik, İsmail Cem, Can Günay, Onat Över, Ayşe Onuktav, Zeynep Onuktav, Ceylan Elgin, Seda Kayalar, Barış Kıldiş, Zeynep Yunusoğlu, Didem Cengiz, Nazlı Demirci, Yıldız Arıcan, Aziza Velagic, Umur Özbek, Gizem Candemir Kılıçoğlu, Eda Aytekin, Çağrı Küçükay, Zehra Hande Gönüllü, Amina Rezoug, Özlem Yılmaz, Gizay Özüm, Tutku Sevinç, Cüneyt Şentürk, Cansu Sert, Tolga Yağlı, Ege Adaş, Elvan Dervişoğlu Çakıt, Gözde Kaya, Serra Ayhan, Sezin Ergene, Çiğdem Yalırsu, Deniz Gezgin, Kübra Kısa, Beyza Kasçı, Sara Sylejmani Korkmaz, Yasemen Cemre Gürbüz...